Αθλητισμός

Κόλλησε με τη Λαμία ο Παναθηναϊκός!

ViberViber MessengerMessenger WhatsAppWhatsApp
Ακούστε το άρθρο

Δεν μπόρεσε να το κάνει ξανά ο Παναθηναϊκός. Οι πράσινοι ήταν κακοί στο παιχνίδι με την Λαμία αλλά και άτυχοι και “κόλλησαν” στο 1-1.

Η ομάδα της Λαμίας προηγήθηκε με ένα απίστευτο αυτογκόλ από τον Χουλτ, με τους “πράσινους”, πάντως, να κάνουν τραγικό πρώτο ημίχρονο, «αναγκάζοντας» τον Μαρίνο Ουζουνίδη να κάνει λόγο για ντροπή, αναφορικά με την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου.  Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε στο 85′, με τον Μολίνς, τη Λαμία και πήγαν να… ξεράνουν εντελώς τους γηπεδούχους στο 92′, όταν ο Σουηδός είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι, με το 1-1 να παραμένει, τελικά, ως το τέλος!

ΛΑΜΙΑ (Μ. Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα (60’ Κουτρουμάνος), Κουκόλης, Αναστασιάδης, Παντελιάδης, Ομο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Μεντίνα (65’ Καραγιάννης), Ακόστα, Βάντερσον (86’ Ντακόλ).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μ. Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κολοβέτσιος (70’ Πίσπας), Κουτρουμπής, Χουλτ, Ρέις (46’ Μουνιέ), Κουρμπέλης, Βιγιαφάνιες, Χίλιεμαρκ, Λουντ (62’ Καμπέσας), Μολίνς.