Αναλύσεις

Ο πρωταθλητής είναι εδώ

ViberViber MessengerMessenger WhatsAppWhatsApp
Ακούστε το άρθρο

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΠΑΟΚ με 1-0 στο στάδιο Καραϊσκάκη και έπιασε στη δεύτερη θέση την ΑΕΚ,το Λεβαδειακό και τον Πανιώνιο μειώνοντας τη διαφορά με το σημερινό αντιπαλό του στο πόντο. Χρυσός σκόρερ για τους ερυθρόλευκους ήταν ο Ένγκελς στο 51ο λεπτό. Ο ΠΑΟΚ που ήταν αήττητος μέχρι σήμερα έκανε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αφού και οι δύο προπονητές έδειξαν ότι θωράκισαν το κέντρο και τις άμυνες τους. Οι ερυθρόλευκοι μπορεί να μην διανύουν την καλύτερη περίοδο τους αλλά έδειξαν με το πάθος τους οτι ζουν και αναπνέουν για τέτοια ματς χωρίς αύριο. Από την άλλη ο ΠΑΟΚ για ακόμα ένα ματς μακριά από τη Θεσσαλονίκη έδειξε κακό πρόσωπο. Ο διαιτητής του αγώνα κ.Κομίνης δεν έκανε το σοβαρό λάθος και σε γενικές γραμμές πέρασε απαρατήρητος.