Γερά στη μάχη του τίτλου ο Ολυμπιακός. Νίκη 1-0 επί του ΠΑΟΚ

Με ένδεκα λεπτά καθυστέρηση ξεκίνησε το ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ με τον γηπεδούχο να αναδεικνύεται τελικά νικητής με 1-0.

Μετά από γέμισμα του Φορτούνη από δεξιά, ο Οφόε έγινε αποδέκτης και «μοίρασε» δεξιά, ο Ρομαό έπιασε την κεφαλιά, ο Σαμπράνο προσπάθησε να διώξει, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Ένχελς, με τον τελευταίο να ανοίγει στο 51΄ το σκορ για τον Ολυμπιακό.

Πριν από την έναρξη οι φίλαθλοι των ερυθρολεύκων άναψαν καπνογόνα κατά την είσοδο των δύο ομάδων με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί πυκνό νέφος.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, κ. Κομίνης, αποφάσισε να περιμένει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα πριν ξεκινήσει ο αγώνας. Έτσι, χρειάστηκαν περίπου ένδεκα λεπτά μέχρι να συμβεί αυτό και να σφυρίξει για πρώτη φορά ο διαιτητής.