Απώλεσε βαθμούς η Μπάγερν

Η Μπάγερν Μονάχου απέτυχε χτες να νικήσει τη Βόλφσπουργκ εντός έδρας παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο.Οι “λύκοι”, στο ντεμπούτο του Μάρτιν Σμιτ στον πάγκο τους, ήταν αυτοί που γέλασαν τελευταίοι και απέσπασαν ισοπαλία 2-2. Οι Βαυαροί προηγήθηκαν με πέναλτι του Λεβαντόφσκι και με σουτ του Ρόμπεν στο ημίχρονο και όλα έδειχναν ότι θα έχουν ένα εύκολο βράδυ ενόψει και του επερχόμενου μεγάλου παιχνιδιου με την Παρί για το Τσάμπιονς Λίγκ. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στις αρχές της επανάληψης με φάουλ του Μαξ Άρνολντ ύστερα από ολέθριο λάθος του αντικαταστάτη του Νοϊερ, Σβεν Ούλραϊχ. Η Μπάγερν απώλεσε πολλές ευκαιρίες να τελειώσει το ματς και στο 83′ ο Ντάνιελ Ντιντάβι με κεφαλιά ύστερα από μία σέντρα από δεξία έγραψε το τελικό 2-2 εντείνοντας τη γκρίνια στο Μόναχο για τον Κάρλο Αντσελότι.