ΑΕΚ – Βελέζ: Χυδαία και ανάρμοστη ανάρτηση από γνωστό site του Ολυμπιακού (pic)

ΑΕΚ – Βελέζ:  Χυδαία και ανάρμοστη ανάρτηση από γνωστό site του Ολυμπιακού (pic)
ViberViber MessengerMessenger WhatsAppWhatsApp
Ακούστε το άρθρο

Προτού προλάβει να μπει ο Αύγουστος η ΑΕΚ δυστυχώς αποχαιρέτησε πρόωρα τα Κύπελλα Ευρώπης.

Η κακή μέρα είχε φανεί από το Μόσταρ προ εβδομάδος οπότε η βοσνιακή Βέλεζ είχε επικρατήσει 2-1 της Ενωσης, που μολονότι στη ρεβάνς του ΟΑΚΑ κρατήθηκε ζωντανή χάρη σε γκολ του Μάνταλου στις καθυστερήσεις (1-0, έχοντας πια ακυρωθεί το εκτός έδρας γκολ), δεν βρήκε ένα δεύτερο γκολ στην παράταση.

*Ρεπορτάζ Παναγιώτης Φάκος

Ήταν εξαιρετικά άστοχη στα πέναλτι (2-3 τελικό σκορ) και αποκλείστηκε νωρίς από το Europa Conference League σε μια σεζόν που αρχίζει με τον χειρότερο τρόπο.

Μετά το αποκλεισμό ΣΟΚ της ΑΕΚ τόσο νωρίς φίλαθλοι της ΑΕΚ σίγουρα ένιωσαν πίκρα και τα σχόλια ίσως και να ήταν βαριά… Αλλά είναι λογικό όταν χάνεις ματς δικό σου και από ομάδα κατώτερη από εσένα.

Αυτό που δεν είναι λογικό είναι η αντίδραση δημοσιογραφικών site αντίπαλων ομάδων όπως του Ολυμπιακού! Είναι εντελώς ανάρμοστο, χυδαίο και αντιδεοντολογικό να γραφτεί τέτοιο άρθρο από site.

Το επίμαχο άρθρο για την ΑΕΚ

Ο τίτλος του άρθρου λέει «Κλείστε τους τα σύνορα! ΑΕΚ – Βελέζ 1-0 (2-3 Στα πέναλντι)».