Κοιτάει Μπρίζ με νίκη στην πρεμιέρα της Super League, η ΑΕΚ!

Η ΑΕΚ ξεκίνησε με το δεξί την νέα χρονιά στο πρωτάθλημα, αφού με το 2-0 επί του Παναιτωλικού, έβαλε τους πρώτους 3 βαθμούς στην τσέπη. Δυο γκολ, δυο αποβολές, μπόλικες κίτρινες κάρτες, πάρα πολλά λάθη από αμφότερες τις ομάδες σε ένα ματς που πραγματικά τα είχε όλα. Η ΑΕΚ μπήκε νωρίς μπροστά στο σκόρ με τον Αλμέϊδα (14′), όμως λίγα λεπτά αργότερα ο πορτογάλος αποβλήθηκε αφού έριξε τον παίκτη του Παναιτωλικού, Χαντάκια στο έδαφος. Η ΑΕΚ σε εκείνο το σημείο δέχτηκε πίεση αλλά χωρίς να υπάρχει κάποια αξιόλογη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Τελικά το γκολ ήρθε για την ΑΕΚ στο 73ο λεπτό και μάλιστα με… περιπετειώδη τρόπο, καθώς ο Γιόχανσον σκόραρε, ο βοηθός υπέδειξε τον Σουηδό σε θέση οφσάιντ, ο διαιτητής ακύρωσε το τέρμα και τελικά μετά από… συζήτηση μεταξύ τους, ο Τζήλος έδειξε σέντρα και ο φωτεινός πίνακας του ΟΑΚΑ έγραψε 2-0!