Αθλητισμός

Τράμπζονσπορ – ΑΕΚ: Άγγιξε το όνειρο η “Ένωση” στην Τουρκία

ViberViber MessengerMessenger WhatsAppWhatsApp
Ακούστε το άρθρο

Ένα γκολ μακρυά από την επική πρόκριση έμεινε η ΑΕΚ που μπορεί να νίκησε με 2-0 την Τράμπζονσπορ αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να την στείλει στους ομίλους του Europa League.

Η ΑΕΚ έπαιξε μαγικά μέσα στην Τραπεζούντα και μετά από το πρώτο τέταρτο του αγώνα άρχισε να “σφυροκοπά” την Τράμπζονσπορ καταφέρνοντας να πετύχει 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Τραγική φιγούρα ο Ολιβέρια που αντί να τελειώσει την φάση στο πρώτο ημίχρονο και να κάνει το 3-0 έκανε μια ντρίπλα παραπάνω και έχασε την ευκαιρία.

Είναι κρίμα που η ΑΕΚ δεν πέρασε αλλά κανείς δεν μπορεί να πει οτι δεν τα έδωσε όλα και ότι δεν έφυγε με το κεφάλι ψηλά από την Τουρκία.

Σε όλο το παιχνίδι η Τράμπζονσπορ “τα χρειάστηκε” και προσπάθησε να μείνει στο 2-0 που της έδινε την πρόκριση.

Πλέον η ΑΕΚ έχει στόχο το πρωτάθλημα και το Κύπελλο και σίγουρα να διαχειριστεί τα κένα που έχει στον πάγκο.