Ξέσπασε στην Κέρκυρα ο ΠΑΟΚ

Πρώτη νίκη στη σεζόν για τον ΠΑΟΚ που επικράτησε με 3-1 της Κέρκυρας η οποία δεν απειλησε, ισοφάρισε από το πουθενά και τα παράτησε στο Β ημίχρονο. Με πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα του, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, δεν είχε απολύτως κανένα πρόβλημα να επικρατήσει των «Φαιάκων» με 3-1.

Ο Πρίγιοβιτς άνοιξε το σκορ στο 41’, αλλά η Κέρκυρα ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Νούνιες από το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Σάκχοφ.

Το ματς… καθάρισε ουσιαστικά σε ένα πεντάλεπτο (54’-59’) με τους Πέλκα και Μακ να διαμορφώνουν το τελικό 3-1 στην άδεια Τούμπα.

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Ρέι, Μάτος, Μαλεζάς, Κρέσπο, Λεβέκ(65′ Πούγγουρας), Κάτσε, Σάκχοφ, Κάμπος, Πέλκας, Λημνιός(58′ Μακ), Πρίγιοβιτς(79′ Κουλούρης)

ΚΈΡΚΥΡΑ(Χριστοφοράκης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννου, Γκόμες, Κόντος, Ντιόγκο, Σιόντης, Νούνιες(52′ Επστάιν, Ντουαλά, Ζορμπάς(76′ Μεληκιώτης)