AEK: Τσακώθηκε ο Χιμένεθ με τον Βράνιες

Ενταση υπήρξε ανάμεσα στον Όγκνιεν Βράνιες και τον Μανόλο Χιμένεθ κατά τη φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Τσουκαρίτσκι, στα Σπάτα.
Το περιστατικό αποκάλυψε η ιστοσελίδα »zurnal.rs». Στον αγώνα, στον οποίο η Ένωση γνώρισε την ήττα με 1-0, ο Βράνιες αντέδρασε επειδή ο Ισπανός τον αντικατέστησε, επτά λεπτά πριν από το τέλος του ματς.
Ο Βόσνιος ποδοσφαιριστής είχε μπει στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και μετά το σφύριγμα της λήξης δεν ακολούθησε πρόγραμμα χαλάρωσης όπως οι συμπαίκτες του. Αυτή η αντίδρασή του… άναψε φωτιές.
Προκάλεσε τον τσακωμό του με τον προπονητή του, που έληξε με την παρέμβαση των Μπάγεβιτς και Λυμπερόπουλου. Είπαν στον ποδοσφαιριστή ότι ήταν απαράδεκτος. Αυτός φαίνεται να κατάλαβε το λάθος του και αναμένεται να απολογηθεί στους συμπαίκτες του.