«Φωτιά» στην Premier League! Η Λίβερπουλ «φάτσα» με ανατροπή τίτλου!

Η Μάντσεστερ Σίτυ βρίσκεται σε… σοκ, χάνοντας 1-2 (!) από την Άστον Βίλα στο 76ο λεπτό. Την ίδια ώρα, η Λίβερπουλ είναι «κολλημένη» στο 1-1 με την Γουλβς στο Άνφιλντ κι όλα θα κριθούν τα επόμενα λεπτά!

Αν η Λίβερπουλ βρει το «χρυσό» γκολ και πάρει προβάδισμα, τότε η Σίτυ θα θέλει μόνο νίκη, δηλαδή να ανατρέψει το εις βάρος της αποτέλεσμα για να πανηγυρίσει το πρωτάθλημα!

Την ίδια ώρα, αν η Λίβερπουλ μείνει τελικά στο 1-1 και η Σίτυ δεν κερδίσει, τότε η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα παίρνει το πρωτάθλημα στην ισοβαθμία!

Αξίζει να σημειωθεί πως προπονητής της Άστον Βίλα είναι ο Στίβεν Τζέραρντ, άλλοτε θρύλος της Λίβερπουλ, ο οποίος επιχειρεί να κάνει το δώρο της… δεκαετίας στην ομάδα της καρδιάς του, αρκεί η Λίβερπουλ φυσικά να «ανοίξει» το δώρο αυτό!

Ο eretikos.gr παρακολουθεί την εξέλιξη των παιχνιδιών και σας ενημερώνει για τον φετινό πρωταθλητή!