O Γιουσέιν Μπολτ ποδοσφαιριστής: Δείτε τον να σκοράρει τα πρώτα του γκολ!

Ο Γιουσέιν Μπολτ το ήθελε πολύ, πείσμωσε και φαίνεται πως τα καταφέρνει! Ο Τζαμαϊκανός Ολυμπιονίκης αποφάσισε να δοκιμάσει τις δυνάμεις του στο ποδόσφαιρο μετά τις διακρίσεις στο στίβο.

Μπορεί το καλοκαίρι να δοκιμάστηκε από τη Ντόρτμουντ, όμως δεν έπεισε. Αυτή την περίοδο δοκιμάζεται από τους Central Coast Mariners στην Αυστραλία. Ο Μπολτ όχι απλά έπαιξε αλλά σκόραρε και δύο γκολ σε φιλική αναμέτρηση!

Στη Μύκονο για διακοπές ο Γιουσέιν Μπολτ! (pics)

Στο 57ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης απέναντι στην Macarthur South West United οι συμπαίκτες του πέταξαν την μπάλα στην πλάτη της άμυνας ο Μπολτ πήρα αμπάριζα έναν αμυντικό που προσπάθησε να τον ανακόψει και με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Έντεκα λεπτά αργότερα ο Τζαμαϊκάνος πέτυχε και δεύτερο τέρμα το οποίο ήταν σαφέστατα πιο εύκολο. Ο αμυντικός και ο τερματοφύλακας της Macarthur South West United δεν συνεννοήθηκαν, έπεσαν ο ένας πάνω στον άλλον και ο Μπολτ από κοντά έκανε το 2-0.