Σοκ για τον ΠΑΟΚ στο 89′!

Πατατρακ για τον ΠΑΟΚ στο 89! Η ΑΕΛ κατάφερε να πάρει έναν ανέλπιστο βαθμό στο τέλος μετά το 1-1 ή μάλλον ο ΠΑΟΚ πέταξε δύο!

Οι Θεσσαλονικείς κυριάρχησαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκαν με τον Μάτος, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν έψαξαν το γκολ στο ματς, και το πλήρωσαν ακριβά. Στο 87′ λόγω της δικαιολογημένης αποβολής του Κουλούρη για αγκωνιά στον Ζίζιτς, οι θεσσαλονικείς έμειναν με 10 και οι «βυσσινοί» κατάφεραν και «χτύπησαν»δυο λεπτά αργότερα με τον Κρίζμαν σοκάροντας τον ΠΑΟΚ και παίρνοντας έναν ανέλπιστο βαθμό, αφού δεν είχαν κάνει την παραμικρή ευκαιρία.

Με αυτή την απώλεια η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έχασε την ευκαιρία να περάσει έστω και προσωρινά στην 1η θέση της βαθμολογίας, αφού πλέον απλά ισοβαθμεί με τον Πανιώνιο στη 2η θέση.

ΑΕΛ: Μπόζοβιτς – Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς (24’ λ.τ. Φάρκας), Ζίζιτς, Γουάλας – Φατιόν, Αγκάνοβιτς – Ντέλετιτς, Λεοζίνιο, Κρίζμαν – Ναζλίδης

Πάγκος: Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Περόνε, Μασούρας, Φάρκας, Μπάμπιτς, Γιαννιτσάνης

ΠΑΟΚ: Ρέι – Μάτος, Σαμπράνο, Βαρέλα, Λέοβατς – Τσίμιροτ, Μαουρίτσιο – Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Πέλκας – Πρίγιοβιτς

Πάγκος: Πασχαλάκης, Δεληγιαννίδης, Κρέσπο, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Μακ, Κουλούρης