Καλύτερη στη Μόσχα αλλά με τα ίδια λάθη η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ ηττήθηκε και στο δεύτερο ματς των προκριματικών για το champions league από την ΤΣΣΚΑ με κόρνερ και πάλι και με 1-0 με τον Νατχο αποχαιρέτησε την διοργάνωση. Η Ένωση πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της στο Europa league που θα είναι στους αδύνατους.

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο για τις δυο ομάδες με την ΑΕΚ να μπαίνει δυνατά αλλά στη συνέχεια να βλέπει τους γηπεδούχους να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες. Σαφώς ανώτερη η ομάδα του Χιμένεθ  στο δεύτερο 45λεπτο, όμως δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα στην τεράστια διπλή ευκαιρία των Γιόχανσον-Κλωναρίδη, που ήταν και η καλύτερη μέχρι εκείνη τη στιγμή. Ενώ το ματς έδειχνε να πηγαίνει στο 0-0, η ΤΣΣΚΑ «χτύπησε» και πάλι από κόρνερ, με τον Νάτχο να ανοίγει το σκορ στο 74’ και να σφραγίζει την πρόκριση της ομάδας του με δύο νίκες (0-2 και 1-0).

Πλέον η ΑΕΚ θα παλέψει για την είσοδό της στους ομίλους του Europa League, μέσω της φάσης των play-offs όπου την Παρασκευή θα μάθει τον αντίπαλό της.