Έπιασε κορυφή ο Ατρόμητος

Η ομάδα του Ατρομήτου κατάφερε να επιβληθεί του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 και με τη νίκη του αυτή ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την ΑΕΚ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μάντσον στο 28ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με 9 παίχτες καθώς στο 39′ ο Καλτσάς αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες ενώ με τον ίδιο τρόπο πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια και ο Ιγκλέσιας στο 61′. Μάλιστα η ομάδα της Τρίπολης εξέδωσε και ανακοίνωση για τη διαιτησία του κ. Στυλιάρα στο σημερινό παιχνίδι. Στο παιχνίδι που προηγήθηκε χρονικά ο ΠΑΣ Γιάννενα επικράτησε του Πλατανιά με ανατροπή με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Γκρέλτζακ στο 7′. Ο ΠΑΣ απάντησε με τον Κόντε στο 12ο λεπτό και ολοκλήρωσε την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά. Πρώτα ο Τζιμόπουλος στο 36′ έκανε το 2-1 και ο Χαλκιαδάκης στο 39′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.