Νίκες για Ξάνθη και Λεβαδειακό

Ο Λεβαδειακός και η Ξάνθη με τις νίκες τους χτες απέναντι σε Απόλλωνα Σμύρνης και Κέρκυρα αντίστοιχα ανέβηκαν στην 5η και 6η θέση της βαθμολογίας κάνοντας εξαιρετική αρχή στο πρωτάθλημα. Η ομάδα της Βοιωτίας μάλιστα πήρε τη νίκη με ανατροπή καθώς βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από το γκολ του Παπάζογλου στο 6’. Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ανατροπή και μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς. Πρώτα ο Μπραντάο με εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε στο 83’ και την απόλυτη ανατροπή ολοκλήρωσε ο Γιακουμάκης στο 90’. Στο νησί των Φαιάκων η Κέρκυρα υποδέχτηκε τη Ξάνθη με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν δύο φορές στο στην επανάληψη και να παίρνουν τη νίκη. Το σκορ άνοιξε ο Μεχία στο 65’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 85’ ο Σίλα. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται σήμερα με τη Λαμία να υποδέχεται τον Πανιώνιο σε ένα ματς που θα διεξαχθεί για πρώτη φορά φέτος στην τοπική πόλη και θα ξεκινήσει στις 19:30.