Οι Σέλτικς περιόρισαν τον Αντετοκούνμπο και “πάτησαν” τους Μπακς

Οι Σέλτικς περιόρισαν εξαιρετικά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, νίκησαν με 112-90 τους κακούς χθες Μπακς, έσπασαν την έδρα και πήραν προβάδισμα με 1-0 στην σειρά των ημιτελικών της Ανατολικής Περιφέρειας, στο Fiserv Forum.

Κακή εμφάνιση από τον Έλληνα σούπερ σταρ που είχε 22 πόντους (4/16 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 5/10 βολές), 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κόψιμο, 2 λάθη σε 34 λεπτά συμμετοχής…

Η δήλωση του Αντετοκούνμπο

Σύνθημα αντεπίθεσης από τον Γιάννη Αντετοκούνμνπο, μετά τη χθεσινή ήττα (112-90), που γνώρισαν οι Μπακς από τους Σέλτικς στο Fiserv Forum και πήραν προβάδισμα με 1-0 στην σειρά των ημιτελικών της Ανατολικής Περιφέρειας.

«Πρέπει να ανασυντάξουμε, να παρακολουθήσουμε ξανά τον αγώνα και να είμαστε έτοιμοι για την Τρίτη», είπε ο Έλληνας σούπερ σταρ που περιόρισαν αποτελεσματικά οι Σέλτικς, πατουσιάζοντας 22 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κόψιμο, 2 λάθη σε 34 λεπτά συμμετοχής…