Αυτοκτόνησε ο Ολυμπιακός στο Βελιγράδι-Εχασε 3-1

Ηττήθηκε τελικά με 3-1 ο Ολυμπιακός από τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι. Η αποβολή του Μπενζιά κόστισε ακριβά στους ερυθρόλευκους. Ομως, τίποτα δεν έδειχνε την τελική κατάληξη, αφού οι  «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό όταν ο Μασούρας εκτέλεσε το φάουλ και ο Σεμέδο με ένα γύρισμα απ’ τα αριστερά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 με τον τερματοφύλακα του Ερυθρού Αστέρα, Μπόργιαν να μιμείται τον Κάριους και να μην υπολογίζει την πορεία της μπάλας και να κάνει ένα «δώρο» στον Ολυμπιακό.

Ο Ερυθρός Αστέρας πίεσε για την ισοφάριση και το κατάφερε στο 63ο λεπτό με τον Βούλιτς που μπήκε αλλαγή οκτώ λεπτά αργότερα να σκοράρει και να κάνει το 1-1 για τους Σέρβους ενώ στη συνέχεια οι Μιλούνοβιτς (63΄) και Μποάκιε (90΄) έδωσαν τη νίκη στον Ερυθρό Αστέρα.