Η βαθμολογία στη Super League μετά τη νίκη της ΑΕΚ

Η βαθμολογία στη Super League  μετά τη νίκη της ΑΕΚ
ViberViber MessengerMessenger WhatsAppWhatsApp
Ακούστε το άρθρο

Η ΑΕΚ πήρε μεγάλη νίκη, επικρατώντας 1-0 του Ολυμπιακού για την 2η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. Στην κορυφή η Ένωση με 65 πόντους, τέταρτοι οι ερυθρόλευκοι με 57 βαθμούς, στο -8 από την πρώτη θέση.

Ο Άρης είχε εύκολο έργο και μέσα σε τέσσερα λεπτά “καθάρισε” τη Λαμία, επικρατώντας 3-1. Νωρίτερα, ο ΠΑΟΚ πήρε σπουδαίο διπλό στη Λεωφόρο, με νίκη 3-2 του Παναθηναϊκού.

Η βαθμολογία των playoffs μετά το τέλος της 2ης αγωνιστικής

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Κυριακή 31 Μαρτίου

• Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 2-3 (29′, 90+3′ Μπερνάρ/ 2′ Ντεσπόντοφ, 37′ Τόμας, 89′ Σβαμπ)
  • ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-0 (90+1′ Ελίασον)
  • Άρης-Λαμία 3-1 (55′ Σουλεϊμάνοφ, 56′ Γκαρσία, 59′ Μπράμπετς / 89′ Κοντονίκος)

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Τετάρτη 3 Απριλίου

• 19:00 Ολυμπιακός – Άρης
  • 19:30 ΠΑΟΚ – Λαμία
  • 21:00 Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

Τα κριτήρια κατάταξης σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων στα playoffs

Σε περίπτωση που προκύπτει ισοβαθμία ομάδων στα playouts, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν τα κριτήρια κατάταξης, κατά σειρά, είναι τα εξής:

• Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες στη Stoiximan Super League (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά, δηλαδή στα τέσσερα ματς που τέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες στο πρωτάθλημα).
  • Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων συλλόγων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του πρωταθλήματος (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά).
  • Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.